NOVAGO funkcjonuje w branży przetwarzania odpadów od 1992 r. i od tego roku przez 23 lata było znane jako Zakład Usług Komunalnych USKOM Sp. z o.o. 

Pod nazwą NOVAGO kryje się hasło: Nowoczesne Gospodarowanie Odpadami. Jest to nazwa, która bezpośrednio odnosi się do tego czym się Firma zajmuje.

USKOM Mława postrzegany był jako lokalny gracz – doświadczony, zaufany i solidny lecz lokalny. Dziś Spółka posiada zakłady znajdujące się na terenie 4 województw a sama przetwarza odpady z 6 województw i planuje dalej dynamicznie się rozwijać. Firma potrzebowała nowej nazwy, która w pełni odzwierciedli jej model biznesowy. Takiej nazwy, która podkreśli wszystkie zalety i ogromny potencjał, a co najważniejsze otworzy nowe możliwości i pozwoli umacniać pozycję w całym kraju.

To czynniki, które były głównym powodem zamiany nazwy z USKOM na NOVAGO.

Spółka NOVAGO ma ugruntowaną, bardzo silną pozycję rynkową, ambitne plany a przede wszystkim kluczowe aktywa, w tym unikalny know-how. Co, dodatkowo zwiększa przewagę konkurencyjną na wielu obszarach. Przede wszystkim NOVAGO jest Spółką innowacyjną, która wdraża najnowsze, najbardziej zawansowane technologie z zakresu przetwarzania odpadów oraz kontrolowanej eksploatacji OZE-by realizować podstawowe założenia: ZERO TOLERANCJI DLA ODPADÓW.