China Everbright International wspiera polskie miasta w walce z koronawirusem


17 kwietnia 2020 r. akcjonariusz większościowy NOVAGO, firma China Everbright International, przekazała Miastu Mława środki ochrony osobistej do walki z wirusem SARS-CoV-2. W przekazanej darowiźnie znalazły się maseczki chirurgiczne, maseczki ochronne z filtrem typu KN95, kombinezony ochronne oraz bezdotykowe termometry.

China Everbright International z uwagą śledziła rozwój sytuacji epidemicznej w Polsce. Pan Hu Yanguo, Dyrektor Zarządzający i Zastępca Dyrektora Generalnego China Everbright International oraz Dyrektor Generalny China Everbright Environmental Energy był osobiście zaangażowany w organizację środków ochronnych. Jak tylko dowiedział się o pierwszym przypadku COVID-19 w Mławie, w trybie pilnym zlecił przesłanie do Polski najpotrzebniejszego sprzętu.

Podobne darowizny trafią w najbliższych dniach do Żnina i Złotowa, w których działalność prowadzą spółki należące do Grupy NOVAGO: NOVAGO Żnin Sp. z o.o. oraz MZUK Złotów Sp. z o.o.

„Cieszymy się, że dzięki wsparciu China Everbright International możemy pomóc naszym Partnerom w Mławie, Żninie i Złotowie w tych trudnych chwilach” – powiedział Prezes Zarządu NOVAGO, Pan Li Yulin.

Fot.: Beata Barwińska. Dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Mława